Uczniowie zwykle mają problem ze spokojnym wysiedzeniem na lekcji historii. Nudzą ich fakty, daty, jak i różne wydarzenia, które miały miejsce dawno. Niektórzy w ogóle nie przywiązują do tego wagi i nie chcą znać historii ani Polski, ani świata. Dobrym sposobem na to, aby przeprowadzić najciekawszą lekcję historii i pokazać, że tak naprawdę tragiczna historia świata wydarzyła się nie tak dawno, bo podczas II wojny światowej, jest zorganizowanie wycieczki do dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Auschwitz – Birkenau Tour – niezapomniana lekcja

Będzie to świetna okazja do tego, aby pokazać z pomocą profesjonalnego przewodnika tragiczną historię, która miała miejsce w trakcie trwania II wojny światowej. Zginęły wtedy miliony ludzi, które straciły życie podczas ciężkiej pracy, a także zagazowania. Wycieczka do Auschwitz-Birkenau (Auschwitz-Birkenau Tour) jest o tyle wartościowa, że pokazuje to, co wydarzyło się tak naprawdę jeszcze nie tak dawno temu. Na własne oczy można będzie zobaczyć, w jak tragicznych warunkach przyszło żyć ludziom i walczyć o przetrwanie. Zobaczymy, gdy ginęli, gdzie jedli, gdzie spali. Na pewno wizyta w tym miejscu pod wieloma względami będzie wstrząsająca, ponieważ będziemy kroczyli ścieżkami, po których ludzie szli na stracenie w komorach gazowych. Zobaczymy ich zdjęcia rozwieszone na ścianach w jednym z baraków. Zobaczymy włosy, które zostały im obcięte, zabawki dzieci, ubranka, produkty codziennego użytku, z których korzystali mieszkańcy obozu.

Auschwitz tours dla gości zagranicznych

Na pewno wizyta w każdym z baraków będzie wstrząsająca i na długo pozostanie w naszej pamięci. Istnieją wycieczki prowadzone przez przewodników mówiących w języku angielskim. Dlatego warto zabrać tez gości zagranicznych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na przykład Auschwitz tours i z pewnością uzyskamy sporo wyników. Warto zdobyć się na odwagę i odwiedzić to miejsce, ponieważ jest to miejsce pamięci, a jednocześnie miejsce historyczne. Warto w taki sposób zapoznać się z historią. Na pewno na długo zapamiętamy fakty związane z tym miejscem, jak i z II wojną światową, podczas której niepodzielnie rządził Hitler.

Zdjęcia z wycieczki do Auschwitz Birkenau Krakow

Źródło: Cracowvisit.com – Auschwitz Birkenau Krakow Tour

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...