Karboksyterapia jest to zabieg z użyciem dwutlenku węgla, po raz pierwszy zastosowana w latach 30.XX wieku. Początkowo stosowana w zaburzeniach krążenia, w kończynach dolnych, nie których chorobach serca i stawów. W dzisiejszych czasach zabiegi karboksyterapii stosuje większość gabinetów kosmetycznych. Stosowana przy braku jędrności skóry, bruzdach, nadmiarze tkanki tłuszczowej, rozstępach, zmarszczkach, workach pod oczami itd.

Dzięki tym zabiegom można poprawić wygląd niemal całego ciała. Jest to zabieg kosmetyczny, za pomocą którego wprowadzany jest dwutlenek węgla pod skórę. Dobrze wykonany zabieg pozwala ujędrnić skórę i odmłodzić ciało człowieka.

Podział urządzeń do karboksyterapii

1. urządzenia do pracy manualnej- wprowadzenie za pomocom igły ręcznie.
2. urządzenia do pracy manualnej oraz automatycznej za pomocą pistoleta.

Urządzenie do karboksyterapii- zasady działania.

 

Urządzenie do karboksyterapii

Źródło: https://maxmedik.pl/karboksyterapia/2191-karboksyterapia-carboxytherapy-medika.html

Najlepsze urządzenia na rynku mają pełną regulacje przepływów CO2 jak również wyjście na podgrzewany gaz. Można łączyć zabiegi karboksyterapii, mezoterapii igłowej. Nie każde urządzenie na rynku posiada pistolet. Można się bez niego obyć, gdyż mnóstwo sprzętów ma funkcje pracy ręcznej, która  daje odpowiedni przepływ CO2. Kupując urządzenie do karboksyterapii zwracajmy uwagę na przepływ dwutlenku węgla na minutę (cc/min). Zabiegi, żeby przyniosły odpowiedni skutek, to wyższy przepływ jest niezbędny.Ważne, żeby w urządzeniach stosować butle z medycznym dwutlenkiem węgla.

Zaletą stosowania pistoletu jest jego szybkość działania, oraz mniejszy ból dla pacjenta. Zabiegi przy użyciu pistoletu można stosować przy dużych obszarach na ciele i skraca to w znacznym stopniu czas zabiegu. Butla z gazem ma bardzo duże znaczenie. Ważne jest, żeby zwracać uwagę na certyfikat i pochodzenie dwutlenku węgla. Szczególnie polecanym gazem przy karboksyterapii jest CO2 z certyfikatem medycznym. Ogromne znaczenie ma funkcja podgrzewania gazu CO2, by zmniejszyć do minimum ból w trakcie zabiegu.

Na rynku jest obecnie bardzo dużo urządzeń i sprzętów służących zabiegowi karboksyterapii. Firmy prześcigają się wprowadzając na rynek coraz to nowocześniejsze urządzenia. Dzięki dużej powszechności tych zabiegów, popyt na urządzenia z tym związane jest również bardzo duży. Oczywiście, ważne jest zwracanie uwagi na to czy dane zabiegi są nam rzeczywiście potrzebne, czy nie. Decydując się na tego typu ingerencje w nasze ciało, ważne jest również to, żeby zwracać uwagę na to gdzie robimy dane zabiegi. Ważne również, żeby urządzenia miały odpowiednie certyfikaty.

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...