Aranżując każde wnętrze, staramy się o to, aby było funkcjonalne, nowoczesne i jak najlepiej spełniało nasze oczekiwania. W jaki sposób urządzić salon? Jakie meble wybrać? Gdzie schować dokumenty lub inne rzeczy biurowe, na które nie mamy miejsca? Z pewnością to i wiele innych pytań zadają sobie osoby, które aranżują wnętrza mieszkania lub domu. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak urządzić salon w małym mieszkaniu. Jak urządzić mały salon?

Po pierwsze: minimalizm

Jeżeli aranżujesz małe wnętrza, musisz ograniczyć ilość rzeczy, które niepotrzebnie zagradzają przestrzeń. Dlatego komody do salonu muszą mieć odpowiednie gabaryty.

Po drugie: lustra

Każdą przestrzeń optycznie powiększają lustra, dlatego dobrym pomysłem będzie np. ozdobna rama z lustrem nad komodą.

Komoda do salonu ze sklepu Naszewnetrze.pl

Po trzecie: meble

Idealnym rozwiązaniem z pewnością będą praktyczne i funkcjonalne komody do salonu. Pozwalają na schowanie rzeczy biurowych oraz innych, których nie mamy gdzie pomieścić. W dzisiejszych czasach możemy dostosować komody indywidualnie do stylu naszego mieszkania, ponieważ oferty są naprawdę rozbudowane. Warto również zadać o to, aby na komodzie była przestrzeń, na której możemy dodatkowo coś położyć. Wazon z kwiatami ożywi każde mieszkanie i uwydatni naszą komodę.

Jeżeli salon jest również jadalnią, zadbaj o to, aby zakupiony stół był rozkładany. Na co dzień mogą swobodnie korzystać z niego domownicy, a podczas uroczystości rodzinnych goście. Można spróbować oddzielić część jadalną od telewizyjnej np. za pomocą sofy.

Zadbaj o to, aby mieszkanie posiadało ciekawe dodatki, które sprawią, że salon będzie przytulniejszy. Komody do salonu najczęściej spełniają funkcję półek na zdjęcia, co również uwydatnia dane wnętrza. Dobrym pomysłem na pewno będą świece zapachowe lub obrazy przedstawiające panoramę miasta.

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...