Urządzenia sprzątające w domu

Kupno odkurzacza jeszcze nigdy nie było tak proste i trudne zarazem. Producenci oferują wiele modeli i prześcigają się w zastosowanych technologiach i nowościach. Jednak dalej jesteśmy w stanie podzielić dostępne urządzenia według dominującej zastosowanej technologii filtracji, która wyznacza nam typ danego odkurzacza.

Podstawowym rodzajem są odkurzacze workowe, jednak charakteryzują się one ograniczoną skutecznością i dla wielu konsumentów mogą okazać się one niewystarczające. Dla kogo na przykład? Dla alergików, którym od lat poleca się odkurzacze z filtrem wodnym.

Działanie filtru wodnego

Filtr wodny to nic innego jak wymienny zbiornik na wodę, który należy wypełnić przed każdym odkurzaniem. Odkurzacz z filtrem wodnym przepuszcza strumień powietrza z zassanym kurzem przez tą wodę, która z łatwością wyłapuje i rozpuszcza w sobie drobiny brudu, które zawierają w sobie roztocza domowe wraz z ich odchodami, stanowiące główny czynnik alergizujący dla większości osób. Niweluje to efekt wyrzucania kurzu w powietrze, który jest obecny w tradycyjnych odkurzaczach.

Obsługa odkurzacza z filtrem wodnym

Obsługa nie różni się zbytnio od obsługi odkurzaczy innych typów. Może się ona okazać nawet nieco tańsza mimo często dosyć wysokiej ceny samego urządzenia, gdyż znika nam konieczność kupowania akcesoriów takich jak worki. Jedyne co jest wymagane to zmiana wody po każdym użyciu. Sam pojemnik również warto czyścić pod bieżącą wodą jak najczęściej.

Dlaczego? Gdyż wilgotne środowisko w środku odkurzacza może ułatwić rozwój zarodnikom grzybów i pleśni obecnym w kurzu, a które mogą być dla niektórych dodatkowym alergenem. Nowoczesne urządzenia z filtrem wodnym posiadają jednak stosowne filtry HEPA, które usuwają z wylotowego strumienia powietrza wszystkie drobiny powodując, że odkurzacz wodny jest bezpieczny dla każdego alergika.

 

Pozostałe zalety odkurzacza wodnego

Większość producentów wyposaża maszyny tego typu w funkcje piorącą, która może doskonale sprawdzić się w wnętrzach z dywanami lub innymi tkaninami. Jest to dodatkowa zaleta dla alergików, gdyż można drobiazgowo wyczyścić powierzchnie ochoczo zamieszkiwane przez roztocza.

Ponadto odkurzacze z filtrem wodnym pozytywnie wpływają na jakość powietrza delikatnie je nawilżając. Co więcej, ze względu na obecność wody, odkurzacze tego typu są bardzo szczelne, co ma ogromne znaczenie dla generowanej siły ssania. Pozwala to efektywnie wykorzystać moc zamontowanego silnika.

Podsumowując, odkurzacz z filtrem wodnym to produkt dla każdego, kto ceni czystość i dokładność odkurzania. Szczególnie docenią go alergicy, jeśli będzie on odpowiednio konserwowany oraz wyposażony w dodatkowe filtry.

Dobry odkurzacz wodny renomowanego producenta znajdziesz na: www.rainbow-odkurzacze.pl

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...