Pluskwy to insekty, które budzą w nas wyjątkową niechęć. Ich występowanie w naszych domach jest tematem dość wstydliwym, ponieważ pluskwy nie kojarzą się dobrze. Powszechnie uważa się, że występowanie pluskwy wynika z brudu i niedostatecznej dbałości o higienę. Tymczasem wystarczy, że pluskwa zamieszkuje u sąsiada, w hotelu, w którym nocujemy, a nawet w środku komunikacji – między innymi z tych miejsc możemy przynieść pluskwę do swojego domu. W blokach mieszkalnych pluskwy najczęściej do migracji wykorzystują szyby wentylacyjne. W taki sposób mogą z łatwością pokonać nawet kilka pięter.

Jaki środek przeciw pluskwom wybrać?

Mówiąc o pluskwach, trzeba mieć na uwadze, że to prawdziwi insektowi tytani. W momencie gdy nie mają pożywienia, mogą wprowadzić się w stan hibernacji, trwający nawet kilka miesięcy! Pluskwy żywią się krwią. Jeżeli więc mamy do czynienia z pluskwą w domu, to my i nasi bliscy stajemy się ich żywicielami. Ugryzienie pluskwy jest praktycznie bezbolesne, ponieważ wydziela ona substancję znieczulającą. Jednak rano ofiara pluskwy odkryje przykrą niespodziankę – liczne i swędzące ugryzienia.

Do zwalczania pluskwy należy użyć konkretnych i skutecznych środków. Stosowanie domowych metod może być po prostu nieskuteczne, przez co nie tylko nie uśmiercimy insektów, ale także dopuścimy do składania nowych jaj. Pluskwy w domu bardzo często występują w starych tapczanach i fotelach, pod listwami dekoracyjnymi, w ramach łóżka, pod odklejającą się tapetą, a nawet we framugach. Czyli wszędzie tam, gdzie bezpiecznie można złożyć jaja i jest blisko do żywiciela…

Najlepsze środki na pluskwy

Jeśli zobaczyliście w mieszkaniu pluskwy to jeszcze nie koniec świata. W dzisiejszych czasach istnieje wiele produktów, które kupimy bez wychodzenia z domu. Wybierzcie skuteczne środki na pluskwy, które skutecznie rozwiążą problem. Oferowane przez sklepy środki na pluskwy są w pełni bezpieczne dla ludzi. Dlatego bez problemu można je stosować w mieszkaniach, biurach i miejscach użyteczności publicznej. Trzeba jednak pamiętać, aby zapoznać się z informacjami od producenta.

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...