Aranżacja domu i mieszkania to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które nie mają pojęcia, jak łączyć ze sobą poszczególne wzory i kolory. Jednym z miejsc, które przysparza właścicielom problemów aranżacyjnych, jest bez wątpienia salon. Jeśli chce się go urządzić z klasą, a jednocześnie pragnie się, żeby był przytulny, warto trzymać się kilku zasad.

Styl Glamour dla kochających blask

Decydując się na urządzenie salonu w stylu Glamour, warto wiedzieć, z czym się on kojarzy. Na pewno aranżacja salonu w takim stylu wiąże się z umiejętnym dobraniem dodatków. Nie powinno zatem zabraknąć błyszczących elementów wystroju.

Doskonale sprawdzą się również krzesła stylowe, które odznaczają się ekstrawaganckim wykończeniem i przemyślanym połączeniem wysokiej jakości materiałów. Nie ulega wątpliwości, że takie meble przywodzą na myśl aranżację pałacową. Nie sposób się z tym nie zgodzić.

Jeśli jest się wielbicielem przepychu, to trzeba znaleźć tak zwany złoty środek, bo bardzo łatwo jest przesadzić, a wówczas zamiast eleganckiego wnętrza, otrzymuje się kiczowatą przestrzeń. Tego każdy chciałby uniknąć.

Krzesła glamour i dodatki do salonu

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że to właśnie dodatki dopełniają całości. Ich wybór nie może być przypadkowy, jeśli dana osoba decyduje się na urządzenie wnętrza w jednym stylu. Jeśli ma być nowocześnie, to dobrym rozwiązaniem okazuje się połączenie złota i srebra z ciemnymi fakturami.

Decydując się na srebrne dodatki, a także na stylowe krzesła do salonu z materiałów w tej kolorystyce, można pomalować ściany na szaro. Takie połączenie nie wychodzi z mody i można powiedzieć, że jest wręcz ponadczasowe.

Funkcjonalność i wygoda

Meble w tym stylu na pewno mają duże walory dekoracyjne, ale nie tylko one są ważne. Wybierając meble do salonu, powinno zwracać się uwagę na jakość wykończenia, a także sprawdzić, czy są funkcjonalne. Jeśli dobrze się na nich siedzi, a do tego są ładne, to można z czystym sumieniem zdecydować się na ich zakup, bo na pewno będzie udany, a salon odmieniony.

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...