Dbanie o włosy wśród płci pięknej staje się coraz bardziej popularne. Utarło się przekonanie, że wizyta u fryzjera jest lekarstwem na poprawę samopoczucia, dobrym pomysłem na prezent w formie bonu z różnych okazji typu urodziny czy rocznica. Łatwy dostęp i szeroki wybór usług spowodował, że prawie każda kobieta miała farbowane włosy chociaż raz w swoim życiu, nie licząc rozjaśnianych końcówek, czyli tzw. ombre. 

Kosmetyki do stylizacji włosów – stwórz swoją wymarzoną fryzurę

Oprócz wizyt w profesjonalnych salonach fryzjerskich o fryzurę dba się przede wszystkim na co dzień w domowym zaciszu . Modelowanie włosów zaraz po umyciu jest niezbędnym elementem szykowania się do pracy, czy wyjścia z domu na spotkanie z przyjaciółkami.

W osiągnięciu wymarzonej fryzury pomaga szereg kosmetyków takich jak lakiery, pianki, żele, pasty a nawet pudry. Niewątpliwie na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej specyfików w różnorodnych formach aplikacji, co zapewne ma na celu przyciągnięcie większego grona potencjalnych klientek, ale także ułatwienie im tych codziennych rytuałów.

Jak zacząć modelowanie włosów?

Przede wszystkim należy obserwować i starać się poznać swoje włosy. Przydatne może być zadanie sobie pytania jakiego rodzaju mam włosy i próba udzielenia odpowiedzi. Czy są matowe z łamiącymi się końcówkami czy może szybko przetłuszczają się? Jakich zabiegów ostatnio doświadczyły? Która formuła kosmetyków najbardziej im odpowiada?

Niekiedy pomocne mogą okazać się także fora internetowe, na którym udzielają się tzw. włosomaniaczki udzielające porad mniej doświadczonym koleżankom. Można także zacząć od wpisania w wyszukiwarkę fraz ,,stylizacja kosmetyki”, ,,modelowanie włosów”, co może być szczególnie pomocne gdy szuka się kosmetyków przeznaczonych do tego typu zabiegów.

Co oprócz kosmetyków do modelowania i stylizacji włosów?

Poza półką zapełniona kosmetykami warto zwrócić uwagę także na sprzęt, którym traktowane są włosy skóry głowy. Do najczęściej używanych zalicza się suszarki i prostownice. Zwłaszcza te drugie potrafią w znaczący sposób pogorszyć kondycję włosa ze względu na wysoką temperaturę, niezbędną do wykonania odpowiedniej stylizacji. Wydaje się, że stosowanie kosmetyków jest nie tylko zalecane, ale i niezbędne w trakcie modelowania włosów, dlatego warto pamiętać o ich właściwym wyborze.

Profesjonalne kosmetyki do stylizacji i modelowania włosów znajdziesz na: https://trena.pl/173-stylizacja

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...