Nauka przez zabawę to, szczególnie w przypadku małych dzieci, świetne rozwiązanie. Coraz więcej osób kupuje swoim dzieciom edukacyjne zabawki, ponieważ ułatwiają one maluchom zapamiętywanie wyrazów czy licz oraz rozwijają ich zdolności manualne. Zabawki edukacyjne są nie tylko funkcjonalne, ale i ładne, dzięki czemu zajmą dziecko na dłuższy czas. Może więc zamiast kolejnej lalki czy innego gadżetu faktycznie warto zdecydować się na coś bardziej rozwijającego?

Jakie funkcje powinna posiadać zabawka edukacyjna?

Zabawki edukacyjne (zobacz) jak sama nazwa wskazuje wykorzystują zabawę aby uczyć. Forma nauki może być bardzo różnorodna, zależy ona od zabawki, ale i od wieku naszego dziecka.

Przyjmuje się, że najlepszym momentem na zakup zabawki edukacyjnej jest czas, kiedy dziecko kończy pierwszy rok życia. Można wtedy kupić mu pierwszą prostą zabawkę. Dla nieco starszych dzieci można wybierać produkty uczące słów, a potem liter i cyfr. Zabawki takie mogą mieć postać książeczek, tablic oraz wiele, wiele innych.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając produkty dla naszych dzieci warto kierować się kilkoma wskazówkami. Zabawka mu być bezpieczna dla malucha, dlatego powinna obowiązkowo posiadać oznaczenie CE, świadczące o tym, że spełnia europejskie wymagania bezpieczeństwa. Dodatkowo upewnijmy się, że są one dostosowane do wieku naszego dziecka.

Nie powinni zawierać małych elementów, które maluch może połknąć. Nie powinny mieć również ostrych krawędzi, o której można się skaleczyć. Jeśłi mamy możliwość sprawdźmy z jakiego materiału są wykonane zabawki edukacyjne, które mamy zamiar kupić. Czy jest on bezpieczne dla dziecka?

Czego unikać wybierając zabawki edukacyjne dla dziecka?

Co za dużo to niezdrowo. Produkty dla dzieci muszą być kolorowe i w jakiś sposób interesujące dla dziecka, ale ważne żeby nie przesadzić. Za dużo bodźców może odstraszyć dziecko od danej zabawki.

Jeśli zabawka jest głośna i jaskrawo święcąca może też przeszkadzać innym domownikom. Dlatego najlepiej znaleźć złoty środek. Na rynku dostępne są różnorodne zabawki do nauki, każdy z całą pewnością znajdzie coś dla swojego dziecka.

FacebookTwitterVimeoShare to Stumble UponMore...